4 Mart 2011 Cuma

Tag Heuer Monaco V4

Tag Heuer aslında lüks 'high-end' diye tabir edebileceğimiz saat markaları arasında yer almaz. Günümüzde bu saat markasının popülerleşmesi saatleri içindeki eşsiz mekanik aksamları nedendiyle değil de Formula 1'in resmi saat tutucusu olmasından ve Tiger Woods, Brad Pitt, Leonardo Di Caprio ve Maria Sharapova gibi ünlülerin Tag Heuer reklamlarında oynamalarının yanı sıra bu saat markasını saatlerini tercih etmelerinden dolayı olmuştur. 
Ta ki buna kadar:
Tag Heuer Monaco v4
Tag Heuer Monaco v4 ü tanıttığında yıllar 2004 ü gösteriyordu ve o zaman bu tasarım bir konspet olmaktan öteye geçemiyordu. Tag Heuer Monaco v4'ün 2004 yılında konsept olarak gösterilmesinin nedeni mükemmel görünümü ya da renklerin uyumu değil. Tag Heuer bu saatle mekanik saat mekanizmaları dünyasında devrim yarattı. 

Bilindiği gibi mekanik saatler çarkların birbiriyle etkileşim içinde dönmesiyle çalışır. Ancak bu saatte çarkların yeri kayışlara bırakılarak tam anlamıyla bir devrim yapılmış. Bu saat üzerinde yaklaşık 7 yıldır çalışıldığı göz önünde bulundurulursa tam anlamıyla bir efsane olduğu anlaşılabilir. 

Dünyada sadece 150 tane olan bu 'special edition' ın fiyatı 80.000 Amerikan Doları. Bence böyle konsept bir saat için anlaşılabilir bir fiyat. 


Tek kelimeyle mükemmel. Hem görünüşü, hem tasarım harikasi mekanizması ve hemde 'special edition' olması nedeniyle üstüne biçilen 80.000 Amerikan Dolarını sonuna kadar hak ediyor....

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...