25 Kasım 2010 Perşembe

Laduree

 Ve makaron sevenlere müjde!!! İstanbul Bebek'te artık laduree var. Bu aralar gitmedim İstanbul'a ancak bu haber beni inanılmaz mutlu etti, gittikçe bu müthiş tatla buluşabilirim. Peki Laduree'nin diğer makaronculardan ne farkı var? Öncelikle geçmişi Paris'te 1862 yılında açılan bir pastane.20 çeşit makaronu var ve tabi ki bütün dünyaya yayılan lezzetinden kaynaklanan ünü var.Bir de ün kaynağı da makaronların lezzetine ek olarak kutuları. Kutularda görsel olarak inanılmaz. İstanbul'da 12 Kasım'da açılacağı duyuruldu ancak gümrükten makaronlar çıkarken bir sorun oluştuğu için açılışı daha sonra yapıldı. 
 Ben Ankara'da oturuyorum Ankara'da canım çektikçe Tunalı Hilmi Caddesi'ndeki Oğuz Uzun'dan alıyorum. Onlar da çok lezzetli  tek dezavantajı çok fazla çeşit yok onun dıında her şeyi başarılı.
 Laduree sevenler bilir dizilerde, son dönemde özellikle Gossip Girl'de bu makaronlardan inanılmaz tüketiliyor.Adeta son dönemde firmanın gönüllü Pr'ını yürütütor dizi. Ankara'da da en kısa zamanda subeleşmesini ya da İstanbul' a taşınmamı temenni ederek bu postu sonlandırıyorum.. Resimlere bakarken ağzınızın suyuna dikkat :)


 

2 yorum:

Hülya dedi ki...

Gerçek Loduree makaronunu hiç tatmadım.
Tadını merak ediyorum.Çünkü...
Bir kaç kez makaron yapmayı denedim ve eşim tadını çok beğendi ama gerçeğe ne kadar benzediğini bilemiyorum.
Bu aralar bir daha yapsam da bu tatlı blog yazarına tattırsam O da olmuş mu fikrini beyan etse :))
Sevgiler

Purpleorangeminds dedi ki...

Teşekkürler :)
Gerçeği çok lezzetli ama ambiyans insanı o kadar içine alıyor ki beğenmemek imkansız hale geliyor. Sizinkisi de eminim ki muhteşem olmuştur !!!!

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...